Menü
Sepetiniz

Çelik Dosya Dolabı

10 lu öğrenci dolabı isminden de anlaşılacağı üzere 10 adet bağımsız küçük bölmelerden oluşmaktadır. Her bölme kişiye özeldir ve kullanıcı kendi anahtarıyla dolabı kilitler. Kilitleme sistemi soyunma dolaplarındaki ile aynıdır. Öğrenci dolabı genelde soyunma dolaplarındaki gibi kıyafetlerin muhafa..
0,00TL
Klasör dolapları çeşitlerinden biri de 100 santimlik evrak dolabıdır. Çelik dosya dolabının iç kısmında 2 adet çelik raf mevcuttur. Çelik dolabın iç kısmına rafların 5 er santim arayla dizile bilmesi için tırnak açılmıştır. Çelik dolap klasörlerin saklanması ve malzeme saklanması için de tercih e..
0,00TL
Çelik dolap modellerinden 130 cm ölçüsünde olan üründür. Çelik dolabın içinde 3 adet seyyar raf mevcut olup 4 ayrı bölmeden oluşur. Raflar istenilen yüksekliğe göre ayarlanabilir.  Dosya dolabında tüm klasörlerinizi ve eşyalarınızı güvenle muhafaza edebilirsiniz. Dolapta bulunan kilit sistem..
0,00TL
198 lık dosya dolabı ofisler için en çok tercih edilen metal dolap olmaktadır. Seyyar her ölçüde ayarlanabilen raflar, kilitli kapılar, yangına, suya ve darbeye karşı oldukça sağlam olmasından dolayı tercih sebebi olurlar. Dosya dolapları TSE standartlarına uygun olup 2 yıl üretim hatasına karşı ..
0,00TL
Metal dolap genellikle klasörler için tercih edilip, haricen koli veya benzeri malzemeler için de tercih edilir. Metal dosya dolabı 2 kapaklı olup kapaklar 180 dereceye kadar dışa doğru açılmaktadır. Böylelikle dolabın iç kısmı rahatlıkla kullanılır. Dolapta kilit sistemi mevcuttur.Metal d..
0,00TL
Gösterilen: 1 ile 6 arası, toplam: 6 (1 Sayfa)
Bu çelik dolaplar üretimleri standart ölçülerde olup bu ölçüler çelik sacdan en az fireyle en fazla ürün alınması hesabına göre yapılır. Çelik dosya dolabı, ofislerde bulunan ve genellikle arşiv kısmındaki evrakların saklanması amacıyla tercih edilir. Evrak dolabı olarak ta isimlendirilir.Evrak dolabı olarak çelik dolap tercih sebeplerinin başında, yangına ve suya karşı mukavemetinin fazla olması, uzun ömürlü olup kolayca yıpranmaması, yer değişikliğinde kolayca taşınması ve deformasyona karşı dirençli olması gibi etkenleri sayabiliriz.

Çelik Dolap Modelleri

Çelik dosya dolabı olarak 198 lik dosya dolabı, 180 lik dosya dolabı, 130 luk dosya dolabı ve 100 lük dosya dolabı üretimi en çok yapılanlardır. Çelik dosya dolabının iç kısmında 4 adet seyyar raf mevcut olup rafların dolabın iç kısmına farklı aralıklarla dizilmesi için 5 er santim aralıklarla raf tırnakları açılmıştır. Bu sayede raflar sadece klasörlere göre değilde farklı ebattaki kitap, dergi, evrak ve hatta kolilere göre de ayarlanabilir. Her bir rafa dar klasörden ortalama 17 adet sığarken, geniş klasörden 12 adet konulabilmektedir. Çelik dosya dolabı kapakları iç kısmında metal takviye mevcut olup bu güçlendirme ile kapakların sallanmasını, eğilmesini engelleyerek daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Kapaklar menteşeler yardımıyla gövdeye sabitlenir. Kapaklar 180 derece açılabilmektedir. Çelik dolap kapakları ispanyolet kilit kullanılarak kilit sistemi oluşturulur. Kapağa sabitlenen tutamak ile önce basit kilitleme ile kapak kapanır sonra anahtar ile çelik dolap kilitlenerek dolabın güvenlik önlemi alınmış olur. Çelik dolaplar elektrostatik toz boya ile boyanmaktadır. Elektrostatik fırında 200 derece sıcaklıkta renklendirme işlemi yapılır. Boya dolaba görsel bir estetik katmasından başka paslanmaya, çizilmeye karşı korunmuş olup sacın bir miktar kalınlığını arttırarak darbelere karşı direncini arttırır. Sürekli nemli alanlarda ve zemini ıslak zeminlerde kullanılan çelik dolaplar daha kolay paslanıp çürüyeceğinden çelik dolabın sacının kalın olması veya boyanın kalitesi bu doğa olayına karşı fazla bir direnç gösteremez.

Firmamız imalatını yapmış olduğu çelik dolapları sipariş üzerine özel ürettiği için yapılan tüm ürünlerin iadesi ve değişimi mümkün olmamaktadır.

Çelik dolap imalat süresi ortalama 1 hafta sürmektedir. Üretim süresi sipariş sayısına ve imalat yoğunluk durumuna göre değişmektedir.

Teslimat süresi sipariş miktarına, sipariş verilen ürünün ham madde ve yedek parça stok durumuna ve iş yoğunluğuna bağlı olaraktan değişiklik göstermektedir.

Çelik dolap modelleri üretim hatasına karşı sürekli kontrol edilmektedir ve 2 yıl garanti verilmektedir.

Çelik dolaplar ölçüleri standart olup, yüksek sayıda sipariş verilmesi durumunda özel ölçülerde çelik dolap imalatı yapılır.

Çelik dolap renkleri standart Ral 7035 gri renktir. Ancak sipariş sayısına göre farklı renklerde çelik dolap boyaması yapılır. Aksi halde boya farkı talep edilmektedir.

Çelik dolaplar İstanbul içine sipariş sayısına göre teslimat firmamız tarafından yapılırken İstanbul dışına nakliye firmaları aracılığıyla gönderilir.

Çelik dosya dolaplarının raf aralığı sabit olmayıp dolap içinde 3 er santim arayla olan tırnaklar sayesinde raf aralığını ayarlayabilirsiniz.

Çelik dolaplar montajı yapılmış şekilde teslimatı yapıldığı için ilave bir montaj işlemi gerektirmez.

Çelik dosya dolabı her bir rafına= 5 santimlik evrak klasörlerinden 18 tane klasör, 7 santimlik klasörlerden 13 tane evrak klasörü sığar.

Çelik kartoteks özlük dolabı rafına özlük dosyalarının kalınlığına bağlı olarak dan her bir rafa ortalama 40 dosya sığmaktadır.