Menü
Sepetiniz

Harita Plan Dolabı

Harita plan dolabı ile harita benzeri geniş ölçülü ince kağıt evraklarınızı bozulmadan muhafaza edilmesi için tercih edilir. Özellikle çelik dolabın çekmecelerine harita ve önemli çizim evrakları saklandığı için çelik dolap harita dolabı olarak isimlendirilmiştir. Çekmeceli çelik dolap 6 çekmeceden oluşup her çekmece raylı sistem ile ileri geri hareket ettirilmektedir. Harita plan dolabı çekmeceleri mümkün olduğunca ileri açılmalıdır ki içindeki önemli evrakların alınması sırasında her hangi bir zorluk olmamalı.

Harita dolabı 6 adet çekmeceden ibarettir, en üstte bir adet kilit mevcuttur. Bu kilit ile tüm çekmeceler kilitlenebilir. Çekmeceler metal rulman raylar ile hareket etmektedir. Harita dolabının daha rahat kullanımını sağlamak için teleskopik raylar tercih edilmelidir. Ancak teleskopik rayların hem malzeme maliyeti hemde işçilik maliyetinden dolayı ortaya çıkan yüksek maliyet alıcının tercihine etki etmektedir. Çekmeceli harita dolabı kapaklarında rahat açılması için metale el tutma yerleri açılmaktadır. Metal harita dolabı yükseklik olarak kısa olmasından dolayı alt kısmına metal baza konulmaktadır. Böylece harita dolabının zeminle teması kesilip rutubet ve nemden dolayı paslanması veya çarpmalardan dolayı ezilmesinin önüne geçilir.

Harita Plan Dolabı Ölçüleri

Harita dolabı genişliği 130 santim, çelik dolap derinliği 71 santim olup metal harita dolabının yerden yüksekliği ise 95 santim gelmektedir. Hem ebat olarak büyük olması hemde tamamen 0,7 mm metal sacdan yapılması dolayısıyla oldukça ağır olan çelik harita dolabı takribi 95 kilogram civarında gelmektedir. Bundan sebep harita dolabının en büyük problemi taşıma esnasında olmaktadır. Harita dolapları yer sıkıntısı olması dolayısıyla en fazla 2 sıra üst üste konulabilmektedir. Takribi olarak da her bir dolap 50 kilogram civarında da evrak kağıt konulabilmektedir.

Çelik Harita Dolaplarının Teslimatı

Çelik dolaplar teslimatı İstanbul imalat adresimizden yapılmaktadır. Ancak yeteri miktarda sipariş verilmesi durumunda İstanbul içi siparişlerde teslimatlar firmamız tarafından da yapılabilmektedir. İstanbul dışı siparişlerde çelik dolaplar gerekli paketleme işleminden sonra nakliye firmaları ile gönderilmektedir. Çelik çekmeceli dolaplar montajı yapılmış kullanıma hazır halde teslim edildiği için ilave bir montaj ve kurulum işlemine gerek kalmaz. Tüm çelik dolap modelleri üretim hatalarına karşı firmamız tarafından 2 yıl garanti verilmektedir.

Yorum Yap

Not: HTML'e dönüştürülmez!
Kötü İyi